Vízum, vstupní formality

Pro vstup na území ostrova Mauricius potřebujete cestovní pas platný nejméně 6 měsíců po datu předpokládaného odjezdu ze země. S platností od 1. 11. 2004 byla jednostranně zrušena vízová povinnost pro české občany při turistických cestách, a to pod podmínkou, že celkový turistický pobyt v Mauricijské republice nepřekročí šest měsíců v kalendářním roce. Dále také musíte předložit zpáteční letenku, prokázat dostatek finančních prostředků na úhradu nákladů pobytu (100 USD na den). Také musíte prokázat právo návratu do ČR, resp. do země svého pobytu.

Před cestou je dobré si u mauritijského zastupitelského úřadu ověřit, zda se podmínky pro cestovní nezměnily nebo zkontrolovat informace na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR. Prodloužení pobytu o další tři měsíce si můžete vyřídit na Pasovém a imigračním úřadě. Žádost musí být přeložena na příslušném formuláři se dvěma pasovými fotografiemi, s pasem, jízdenkou nebo letenkou a dokladem o finanční způsobilosti. Návštěvníci Mauricia mohou mít u sebe při příjezdu do země maximálně 700 MUR a při odjezdu 350 MUR. Neexistuje však žádné omezení částky v jiné měně. Už z toho důvodu býva last minute pobyt velice příjemný.

Dovoz živých zvířat a rostlin musí být povolen Ministerstvem zemědělství, rybolovu a přírodních zdrojů Mauricijské republiky, na psy se pak vztahuje šestiměsíční karanténa. Dovážet sem nesmíte ani harpuny a věci, které byly vyrobeny ze slonoviny, lastur či želvoviny a dalších materiálů zakázaných podle Úmluvy o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin. Jejich vývoz ze země je také zakázán.

 

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 30°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 28°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.5 CZK

USDUSD = 21.4 CZK

MURMUR = 0.5 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist