Praktické informace

Základem mauricijské kuchyně je rýže připravená na nejrůznější způsoby, kterou vám dají snad ke každému jídlu. Jak se dá předpokládat, další nezbytnou součástí zdejšího jídelníčku jsou ryby a plody moře. Desítky druhů ryb a dalších z moře vylovených živočichů se připravují na mnoho různých způsobů a v menu restaurací zabírají významné místo, jelikož Mauricius si na kvalitní kuchyni potrpí. Pro mauricijskou kuchyni jsou typická i kreolská jídla, a to především pokrmy připravené na curry. Na ostrově najdete i bezpočet indických, čínských a francouzských restaurací. Národním jídlem je dholl puri, což je kořeněná placka plněná čočkou a servírovaná s různými omáčkami. Na ostrově není problém najít dobrou restauraci, obzvláště v turisty vyhledávaných lokalitách jsou restaurace, bary i fast food občerstvení na každém kroku. K pití si můžete dopřát třeba místní aloudu, což je nápoj připravený z mléka, agaru (sušených řas), ledové tříště a dochucený vanilkovou nebo mandlovou příchutí. Velmi oblíbený je i z cukrové třtiny vyráběný rum.

Nejluxusnější hotely byly postaveny kolem celého ostrova, a to v těch nejkrásnějších lokalitách, které na 100% splňují představy o skutečném ráji. Ceny za ubytování se mohou lišit  podle lokality, sezóny, poskytovaných služeb i podle délky pobytu. Obecně platí, že čím delší pobyt v hotelu plánujete, tím nižší bude cena za jednu noc. Kromě luxusních hotelů jsou zde k dispozici i hotely s menším počtem hvězdiček, penziony, studia a bungalovy. Ať už se ubytujete kdekoliv, vždy se setkáte s nesmírnou pohostinností a přátelským přístupem místních lidí.

Na Mauritiu nežijí žádná jedovatá zvířata, kromě některých mořských živočichů. Jedná se zejména o ryby ropušnice a perutýny. Ti se v případě potřeby brání svými ostny, kterými se pak do rány dostane jed. Obzvláště ropušnice svým dokonalým maskováním splývá s okolím a není vidět, takže se může snadno stát, že na ni člověk šlápne. I mořský plž homolice může kdekoho nalákat svou krásně zbarvenou lasturou, ale i ona dokáže vystřelit svůj jedovatý hrot. Proto se doporučuje nosit boty do vody. Jsou tu samozřejmě žraloci, i když možnost, že se s nimi při koupání setkáte, je mizivá. Většinou se jedná o některý z menších druhů, ti větší se vyskytují až za korálovou bariérou v hlubších vodách. Trochu kuriózním nebezpečím jsou kokosové ořechy, které už několik turistů zranili nebo dokonce usmrtily. Statistiky říkají, že kokosové ořechy usmrtí ročně více lidí, než žraloci.

Pamatujte, že není vhodné pohybovat se na veřejných místech jako jsou autobusy nebo městské ulice v plavkách. Místní lidé vnímají určité věci jinak a některé obyvatele může leccos pohoršovat. To platí obzvláště pro ženy a na místech, kde se turisté zas až tak často nevyskytují. I v některých hotelech by se turisté v podvečer neměli pohybovat v plavkách nebo šortkách, někde je to i zakázáno. S tímto problémem úzce souvisí i opalování žen nahoře bez, obzvláště pak na veřejných plážích, je tento zvyk nepřípustný. Pokud byste na Mauriciu hledali nudipláž, zabere vám to hodně času, žádné tady totiž nejsou.

Banky jsou většinou otevřené od pondělí do pátku od 9.30 do 16 hodin. Státní instituce bývají ve všední dny otevřeny od 9 do 16 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin. Restaurace mají otevřeno od pondělí do soboty kolem 10.30 a zavírají ve 22.30 hodin. Obchody jsou ve všedních dnech otevřeny od 9 do 17 hodin a v sobotu od 8 do 12 hodin. Některé ale mívají ve čtvrtek a v sobotu zavřeno.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 30°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 28°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.5 CZK

USDUSD = 21.4 CZK

MURMUR = 0.5 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist