Počasí

Mauricius má typicky tropické podnebí, které nabízí vysoké teploty po celý rok, které je zmírňováno jihovýchodními pasáty.  Od prosince do dubna je horké a deštivé léto a od května do listopadu sušší a chladnější zima.

Nejlepší doba k návštěvě ostrova je od května do prosince. Milovníci vodních sportů a potápění by se měli vyhnout lednu a únoru, kdy vrcholí doba cyklonů, které sice Mauricius zasáhnou jen vzácně, ale mohou přinést silný vítr a déšť. Kromě vánočních svátků a nového roku na Mauriciu neexistuje vrcholná a slabá sezona, ideální last minute zájezdy mohou proběhnout tedy kdykoliv. U výběru dovolené záleží spíše na vnějších faktorech, jakými jsou prázdniny, než na počasí.

Léta bývají bohatá na deště a zimy poměrně suché. V létě denní teploty zpravidla neklesají pod 30ºC a v zimě se pohybují okolo 23- 25ºC. Noční teploty se v letním období pohybují okolo 20 ºC a v zimním období klesají k 15 ºC. Teplota moře v letních měsících stoupá až ke 26 - 29ºC a i v zimě je velmi příjemná, přibližně 23ºC. Východní pobřeží je díky vlivu jihovýchodních větrů o něco chladnější a vlhčí než západní. V červenci a v srpnu jsou větry nejsilnější a na východním pobřeží bývá bouřlivé a větrné počasí. Období dešťů spadá do letních měsíců a nejvíce srážek se objevuje v březnu (225 mm), nejsušším měsícem je září (30 mm).

Podnebí Mauricia je charakteristické svým mikroklimatem, což znamená, že na různých částech ostrova může panovat zcela odlišné počasí. Jen několik kilometrů od místa kde silně prší může svítit slunce a panovat bezvětří.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 30°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 28°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.5 CZK

USDUSD = 21.4 CZK

MURMUR = 0.5 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist