Očkování, zdravotnictví

Na Mauriciu se nevyskytují běžné tropické choroby a očkování proto není potřeba. Světová zdravotnická organizace doporučuje očkování proti žloutence typu A a B, proti záškrtu, tetanu, spalničkám, příušnicím, zarděnkám a dětské obrně. Další očkování nejsou oficiálně potřeba. Najdete zde dobře vybavené soukromé kliniky a množství veřejných zdravotních středisek. Lékařskou péči má Mauricius na poměrně dobré úrovni. Hotely vyšší cenové kategorie mají i vlastního lékaře.

Česká republika nemá s Mauricijskou republikou uzavřenou dohodu o bezplatné lékařské péči, proto je vhodné uzavřít před cestou pojištění na úhradu léčebných výdajů. Ačkoliv vámi vybraná last minute dovolená proběhne za několik dní, rozhodně se vyplatí zařídit si cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu i zavazadel. Některá pojištění se nevztahují na nebezpečné sporty, které mohou zahrnovat sportovní potápění, jízdu na motorce nebo dokonce i pěší turistiku. Proto se vždy vyplatí řádně pročíst podmínky.

K rizikům spojeným s prostředím patří úžeh, úpal, kousnutí a bodnutí hmyzem, nebezpečím mohou být  mnozí vodní živočichové žijící v Indickém oceánu, neboť mohou být jedovatí. Největší pozor byste si měli dávat na ježovky. Žraloci se tu vyskytují jen výjimečně. Voda z kohoutku je zpravidla pitná, dejte však pozor po cyklonu nebo bouři a nikdy nepijte vodu z potoků nebo řek.

Doporučuje se vzít si s sebou lékárničku, abyste si v případě akutní potřeby pomohli sami. Neměly by tam chybět následující položky: léky proti průjmu, aspirin, paralen, antihistaminika, antiseptika, protizánětlivé léky, antibakteriální mast, steroidní krém na alergické vyrážky, obinadla, gáza, náplasti, pinzeta, teploměr, repelent, opalovací krém, rehydratační sůl, jodové tablety na čištění vody a léky, které běžně používáte a bez kterých se neobejdete.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 30°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 28°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.5 CZK

USDUSD = 21.4 CZK

MURMUR = 0.5 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist