Peníze, ceny

Mauricijskou měnovou jednotka je rupie (MUR), která se dělí na 100 centů. Ve většině turistických středisek je ale možné platit eury. Mauricius můžete také procestovat jen s kreditní kartou, protože bankomaty jsou zde na každém rohu. Většinou jsou na budovách bankovních poboček, ale také na letišti, v supermarketech a v některých nákupních centrech. Nejvýhodnější jsou karty Visa a Mastercard. Skoro všechny turistické obchody a většina luxusnějších restaurací a hotelů přijímá platby kreditní kartou. Stejně tak i autopůjčovny, turistické kanceláře a podobně. Mimo hlavní turistický tah a v malých obchodech ale budete určitě potřebovat hotovost.

Hlavní světové měny i cestovní šeky vám smění všechny větší banky, směnárny a větší hotely. Směnárny občas mívají o něco lepší kurzy než banky, ale rozdíly nejsou tak významné. Nejnevýhodnější kurzy mívají hotely, dokonce si často počítají i provizi. Obecně platí, že turistické šeky se mění výhodněji než hotovost. Za směnu hotovosti si banky poplatky neúčtují, u šeků je to různé. Na většinu položek se vztahuje 15% DPH. Pokud si nejste jisti, zda v ceně za zboží či služby je daň již započítaná nebo ne, raději se zeptejte. Luxusní hotely a restaurace si občas přirážejí zhruba 10 až 15% za obsluhu.

Při současném kurzu platí, že 100 MUR je asi 60 Kč. Lístek na autobus vás vyjde samozřejmě podle vzdálenosti, ale počítejte s cenou kolem 20 MUR. Hlavní jídlo v levnější restauraci vás vyjde asi na 100 MUR, v lepších restauracích to může být i trojnásobek, pokud si však chcete dopřát skutečnou lahůdku, za kterou zamíříte do luxusní restaurace, může vás hlavní jídlo přijít až na 600 MUR. V obchodě oproti tomu nakoupíte levněji. Balená voda 1,5 litru stojí 15 MUR, bageta asi devět MUR. Co se týče vstupného ptačí park Casela stojí 150 MUR, blue safari ponorka 3200 MUR. Výrazně levněji vás vyjde na Mauriciu nakoupit značkové oblečení.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 30°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 28°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.5 CZK

USDUSD = 21.4 CZK

MURMUR = 0.5 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist